Partnerzy

 

Zabrze - oficjalna strona Urzędu MiastaZabrze - serwis
oficjalna strona Urzędu Miasta

sekapSystem Elektronicznej Komunikacji
Administracji Publicznej

Górnik Zabrze SSA -  oficjalna stronaGórnik Zabrze SSA
oficjalna strona

SKS Gwarek Zabrze - oficjalna stronaSKS Gwarek Zabrze
strona oficjalna

Polski Związek Gimnastyczny - oficjalna stronaPolski Związek Gimnastyczy
strona oficjalna


Rada Dzielnicy Osiedle Tadeusza Kotarbińskiego

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej MBSBiuletyn Informacji Publicznej MBS

Dzień Chłopca

        30 września 2019 roku w Miejskiej Bursie Szkolnej w Zabrzu odbyła się impreza z okazji Dnia Chłopaka. W tym szczególnym dniu na naszych chłopaków czekało wiele atrakcji. Już od rana do każdego pokoju przyfrunęły kolorowe balony z życzeniami zwiastujące późniejszą zabawę. Wieczorem wszyscy wychowankowie otrzymali słodki poczęstunek (czekoladę). Chłopcy brali również udział w loterii fantowej oraz quizie z wiedzy o atrybutach kobiecości, w których można było zdobyć coś słodkiego lub gadżety od klubu sportowego SSA Górnik Zabrze ( bidony, kubki, piórniki, worki, breloki, smycze). W miłej atmosferze wszyscy wychowankowie, jak i wychowawcy świetnie się bawili, robiąc wesołe zdjęcia wykorzystując przy tym zabawne rekwizyty. Jak świętowaliśmy można zobaczyć na licznych zdjęciach, które zostały umieszczone w galerii foto.

Klub Wolontariusza - zbiórka


               Klub Wolontariusza ogłasza zbiórkę artykułów spożywczych i artykułów szkolnych dla Polaków z Ukrainy i Białorusi. Zbiórka trwa do 25.10.2019r. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Wybory do Rady Wychowanków Bursy

           
            W dniu 19.09.2019r. odbyły się w Miejskiej Bursie Szkolnej w Zabrzu wybory do Rady Wychowanków Bursy. Spośród 10 kandydujących  - wybrano: na przewodniczącego Pawła Krawczyka, zastępcę - Florian Pielok, sekretarza - Bartka Nowackiego. W wyborach wzięło udział 80 wychowanków. Oddano 78 głosów ważnych i 1 głos nieważny.

Informacje dla rodziców

Dyrektor Miejskiej Bursy Szkolnej w Zabrzu przy ul. Franciszkańskiej 13a informuje, że zakwaterowanie wychowanków odbędzie się 1  września 2019 roku / niedziela / w godzinach od 14:00 – 20:00.

Warunkiem przyjęcia dziecka do Bursy jest przyjazd rodzica lub opiekuna prawnego, celem podpisania umowy i innych dokumentów na pobyt dziecka w placówce w roku szkolnym 2019/2020. Dodatkowo o godz. 17:00 odbędzie się zebranie rodziców z Dyrektorem Bursy oraz z wychowawcami grup.

W celu zameldowania na pobyt tymczasowy dziecka w Bursie należy dostarczyć oryginał skróconego odpisu aktu urodzenia z potwierdzeniem zameldowania na pobyt stały oraz nr pesel dziecka. Zaświadczenie o zameldowaniu jest ważne miesiąc.
       Informujemy, że jest możliwość przywiezienia już wypełnionych dokumentów potrzebnych do zakwaterowania dziecka. Dokumenty są do pobrania na stronie internetowej placówki w zakładce "Do pobrania" ( Umowa na pobyt w Miejskiej Bursie Szkolnej w 2 egz., Zobowiązanie i Oświdczenie oraz Informacja RODO), dokumenty należy wypełnić z datą 01.09.2019r.
Na stronie www.kzkgop.pl można zakupić on-line bilet miesięczny dla dziecka.

Konkurs o zdrowiu

            Podczas organizowanego w Miejskiej Bursie Szkolnej Dnia Sportu 04.06.2019 roku, przeprowadzono konkurs na najciekawsze hasła promujące zdrowy tryb życia. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie wśród młodzieży  zachowań prozdrowotnych.  Zwycięzcami konkursu zostali: Paweł Krawczyk i Michał Macha. Wyróżnienia otrzymali: Filip Iłczyk, Wojciech Cieplok, Igor Gawron, Dawid Klatka. Laureatom serdecznie gratulujemy.

Najciekawsze hasła:                                                                                                                                  
1. Bo sport to zdrowie i nikt mi nie powie, że bez abecadła nie spalisz sadła. Decyzja zapadła, że pójdę w sport i wyjdę na kort. Zagram w nożną, zagram w ręczną i chcę zdrowo jeść, by osiągnąć swój cel.                                                                                                                                  
 2. Jedz owoce i warzywa, bo ze zdrowiem różnie bywa. Lepiej o nie co dzień dbać  i z kolegami w piłkę grać.                                                                           3. Zdrowie dadzą Ci owoce, bo witamin są w nich moce.                                                                                
4. Zawody sportowe rozgrywamy i się zdrowo odżywiamy.                                                                                    
5. Spytaj mamę, spytaj brata jak zdrowa jest sałata.                                                               
6. Dzień sportu w Bursie dziś jest a ja warzywa lubię jeść.

Koncert

               W imieniu Prezydenta Zabrza, Pani Małgorzaty Mańki-Szulik informuję, że dnia 2 czerwca 2019 roku na Arenie Zabrze odbędzie się wielki, regionalny koncert z okazji 30 rocznicy wolnych wyborów w Polsce. WSTĘP  WOLNY!.