Partnerzy

 

Zabrze - oficjalna strona Urzędu MiastaZabrze - serwis
oficjalna strona Urzędu Miasta

sekapSystem Elektronicznej Komunikacji
Administracji Publicznej

Górnik Zabrze SSA -  oficjalna stronaGórnik Zabrze SSA
oficjalna strona

SKS Gwarek Zabrze - oficjalna stronaSKS Gwarek Zabrze
strona oficjalna

Polski Związek Gimnastyczny - oficjalna stronaPolski Związek Gimnastyczy
strona oficjalna


Rada Dzielnicy Osiedle Tadeusza Kotarbińskiego

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej MBSBiuletyn Informacji Publicznej MBS

Witamy na stronie Miejskiej Bursy Szkolnej w Zabrzu

Miejska Bursa Szkolna w Zabrzu jest publiczną, pozaszkolną placówką oświatową. Zapewnia opiekę i wychowanie uczniom
w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania. Przeznaczona jest dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w tym uczniów wymagających specjalnej organizacji nauki, metod pracy i wychowania oraz dla słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów pracowników służb społecznych w wieku do 24 lat. Zgodnie z projektem nowego Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej od nowego roku szkolnego 2017/2018 mieszkańcami będą uczniowie klasy VII i VIII szkoły podstawowej.

Świetne usytuowanie Bursy – w centrum Zabrza gwarantuje szeroki dostęp do bogatej oferty kulturalnej i edukacyjnej miasta. Miejska Bursa Szkolna mieści się w trzykondygnacyjnym budynku, posiada 140 miejsc dla uczniów. Placówka dysponuje bazą noclegową, węzłem sanitarnym na każdym piętrze, nowoczesnym zapleczem gastronomicznym, świetlicą, salą telewizyjną, pokojami indywidualnej nauki, biblioteczką oraz pralnią i suszarnią. Posiada monitoring wewnętrzny i zewnętrzny oraz dostęp do wi-fi w całym budynku.

Od wielu lat wychowankami Bursy są uczniowie zabrzańskich szkół, którzy trenują piłkę nożną w klubach sportowych SKS Gwarek Zabrze, Górnik Zabrze SSA, MSPN, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Górnik Zabrze, PZG.

Przyszłość naszej Bursy wiążemy z nieustannym rozwojem placówki i jej pracowników tak, aby sprostać wymaganiom zmieniającej się rzeczywistości oraz oczekiwaniom rodziców, wychowanków oraz klubów sportowych.

 

Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza.
Dostępny jest on w zakładce „Urzędy - Miasta - Zabrze - Jednostki organizacyjne".